Usuwanie brodawek łojotokowych Warszawa

Lasery w medycynie estetycznej leczą choroby, poprawiają wygląd skóry!

Zadzwoń: 785 170 871

Na czym polega usuwanie brodawek łojotokowych?

Brodawki łojotokowe występują na skórze, jako ciemne brązowe guzki, blaszki o szorstkiej powierzchni.

Występują najczęściej na plecach, ramionach, klatce piersiowej. Im jesteśmy starsi, tym więcej brodawek łojotokowych pojawia się na naszym ciele.

Brodawki łojotokowe swędzą, mogą się kruszyć, niekiedy krwawią samoistnie. Są one problemem nie tylko medycznym, ale i estetycznym.

Pacjenci mający wiele brodawek łojotokowych są rozdrażnieni i poirytowani ich obecnością na ciele.

usuwanie brodawek łojotokowych
brodawki łojotokowe na twarzy usuwanie
usuwanie brodawek łojotokowych twarz
laserowe usuwanie brodawek łojotokowych cena

Jak wyglądają brodawki łojotokowe?

Brodawki łojotokowe są bardzo charakterystyczne, to guzki, blaszki o szorstkiej, chropowatej powierzchni, mają kolor brunatny. Rozrastając się powodują swędzenie skóry, pacjenci często drapią się powodując uraz brodawki i delikatne krwawienie. Z medycznego punktu widzenia są niegroźne, jednak przez laseroterapią powinien je obejrzeć lekarz. Lekarz ocenia zmianę, a następnie wykonuje badanie dematoskopem, ogląda zmianę w powiększeniu. Jeżeli ma pewność co do charakteru zmiany usuwa ją laserem, jeżeli ma wątpliwości pobiera biopsję i wysyła część zmiany na badanie histopatologiczne

Przyczyny powstania brodawek łojotokowych

 Brodawki łojotokowe pojawiają się w wyniku starzenia się skóry. Z wiekem, procesy gojenia się skóry są coraz słabsze, dlatego też na skórze pojawia się coraz więcej zmian. Powstaniu brodawek łojotokowych sprzyja opalanie się, oparzenia słoneczne skóry, predyspozycje genetyczne.

Czy brodawki łojotokowe swędzą i bolą?

Swędzenie i ból to subiektywne odczucia pacjenta, jedni pacjenci nie zgłaszają żadnych dolegliwości, inni skarżą się na uporczywy świąd i ból skóry. Brodawki łojotokowe, które szybko rosną, zwykle swędzą. Pacjenci się drapią, powoduje to dyskomfort i duży niepokój. W takich sytuacjach zalecamy leki przeciwświądowe i jak najszybsze usunięcie zmian laserem CO2.

Czy brodawka łojotokowa może sama odpaść, czy trzeba ją usunąć?

Brodawki łojotokowe u wielu pacjentów szybko rosną, jest to wynik zaburzenia procesów regeneracji i samonaprawy skóryNiektóre brodawki łojotokowe się kruszą, wtedy część z nich może odpaść. Towarzyszy temu niewielkie krwawienie. Niestety brodawki łojotokowe nie odpadają w całości, zawsze jakaś część zostaje na skórze. Dlatego też jeżeli chcesz pozbyć się brodawek łojotokowych, należy udać się do gabinetu medycyny estetycznej i usunąć zmianę – najlepiej laserem frakcyjnym.

Czy domowymi metodami można usunąć brodawkę łojotokową?

Brodawki łojotokowej nie da się usunąć domowymi metodamiCzytałam o occie winnym, occie jabłkowym, ale głównie powodują one poparzenie skóry, a nie usunięcie niechcianej zmiany. 

Usuwanie brodawek łojotokowych - metody

Gabinety medycyny estetycznej, w Warszawie korzystają z wielu metod usuwania brodawek. Dermatolodzy, gdy zmiana jest mała stosują kremy i maści złuszczające, należy je stosować kilka tygodni, zmiany ustępują, ale bardzo powoli.

Inną metodą jest elektrokoagulacja, czyli wykorzystanie prądu elektrycznego. Ja nie lubię tej metody bo wydaje się mało subtelna, lubią po niej zostawać drobne blizny. Częstą metodą wykorzystywaną w gabinetach jest krioterapia. Kilka lat temu stosowałam ją w gabinecie, niestety zamrażanie zmian jest trudne, nigdy nie wiemy czy zmiana została wymrożona w całości, czy zabiegu nie należy powtórzyć. Dodatkowo rany po krioterapii goja się długo, ślimaczą się, więc nie jest to moja metoda z wyboru. Ja osobiście uważam, że najszybciej i najlepiej brodawki łojotokowe usuwa laser frakcyjny CO2.

Czy usuwając brodawki łojotokowe zawsze należy wykonać biopsję skóry i badanie histopatologiczne?

Brodawki łojotokowe są dosyć typowe, doświadczony lekarz łatwo je rozpozna. Ja w gabinecie oglądam je w dermatoskopie, czyli w 20 krotnym powiększeniu, po to aby nie przeoczyć niczego nietypowego. Jeżeli brodawka łojotokowa jest typowa, możemy ją bezpiecznie usunąć laserem. Jednak zdarzają się sytuacje, gdy zmiana krwawi lub wygląda podejrzanie, wtedy należy zawsze wykonać biopsję skóry. Po wykonaniu biopsji czekamy około 3 tygodni na wynik, następnie w oparciu o wynik biopsji lekarz decyduje czy zmianę można usunąć laserem, czy należy wyciąć chirurgicznie z marginesem tkanek.

Jak wygląda laserowe usuwanie brodawek łojotokowych?

Przez zabiegiem lekarz ocenia wielkość i wygląd brodawkiJeżeli ma wątpliwości co do charakteru zmiany ogląda ją w powiększeniu, w dermatoskopie. Następnie, jeżeli zmiana jest duża znieczula zmianę strzykawką, stosując znieczulenie nasiękowe. Laser frakcyjny CO2 odparowuje zmianę, pozostawiając na skórze niewielkie zaczerwienienie, tam gdzie znajdowała się brodawka. Po kilku dniach skóra goi się, nie pozostawiając blizny, lub pozostawiając niewielki ślad.

Zadzwoń : 785 170 871

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71