Mezoterapia igłowa na zmarszczki (twarz, szyja, czoło)
Poprawa jakości skóry, usuwanie objawów starzenia się skóry
Zadzwoń: 785 170 871
Co to jest mezoterapia igłowa?
Mezoterapia igłowa jest zabiegiem polegającym na wstrzykiwaniu w skórę niewielkich ilości kwasu hialuronowego, w celu nawilżenia skóry i jej odżywienia.
Jest to zabieg, który działa profilaktycznie, spowalnia proces starzenia się skóry. Odpowiednio dobrane koktajle niwelują drobne zmarszczki skóry, wygładzają ją, usuwają objawy fotostarzenia, zmniejszają przebarwienia skóry.
Mezoterapię igłową wykonujemy na twarzy, szyi i dekolcie. Ostrzykujemy grzbiety dłoni, zwiotczałą skórę na brzuchu, czy na ramionach. Mezoterapia igłowa jest wykorzystywana do usuwania rozstępów, leczenia blizn. Po mezoterapii skóra wygładza się, staje się jędrniejsza, gładka, lepiej ukrwiona. Zwiększa się jej elastyczność i gęstość.
Wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej?
Mezoterapia igłowa jest zabiegiem wykonywanym cały rok, może być ona łączona z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Mezoterapia igłowa stosowana jest do nawodnienia i uelastycznienia skóry, jako profilaktyka przeciwzmarszczkowa, do zagęszczenia skóry. Mezoterapia igłowa stosowana jest do leczenia łysienia, wypadania włosów. Spłyca blizny potrądzikowe, stosowana jest to usuwania rozstępów.
Mezoterapia igłowa może być stosowana w przypadku skór naczyniowych, wykorzystujemy wtedy preparaty mające na celu wzmocnić ściany naczyń, uszczelnić je. Nie wykonujemy jej w fazie zapalnej trądziku różowatego, wtedy zalecane jest leczenie farmakologiczne i laserowe.
Czy mezoterapia igłowa jest dobra dla cery naczynkowej?
Mezoterapia igłowa jest dobra dla każdego, również dla pacjentów mających cerę naczynkową. Ważne jest aby dobrać odpowiedni preparat, zawierający substancje uszczelniające naczynia krwionośne. Cera naczynkowa także potrzebuje odpowiedniego nawilżenia i pielęgnacji. Warto się jednak zastanowić nad kolejnością zabiegów.
Jeżeli pacjentka ma trądzik różowaty, należy zacząć od leczenia farmakologicznego, stosowanie właściwych maści i kremów. Jeżeli pacjent ma popękana naczynka krwionośne warto pozamykać je najpierw laserem i przygotować skórę do zabiegu mezoterapii igłowej.
Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?
Zabieg mezoterapii skóry rozpoczynamy od znieczulenia skóry kremem znieczulającym. Po około 30 minutach skóra jest oczyszczana i dezynfekowana. Następnie lekarz podaje preparat do mezoterapii igłowej cieniutką igłą, wykonując wielokrotne nakłucia skóry.
Mezoterapię igłową podajemy śródskórnie, metodą małych depozytów. Im więcej nakłuć skóry, tym mezoterapia igłowa jest bardziej skuteczna. Mezoterapię wykonujemy w seriach, 4 zabiegi co 2 lub 3 tygodnie (w zależności od użytego produktu). Warszawa, MediWell Beauty
Czy mezoterapia igłowa usuwa cienie pod oczami?
Cienie pod oczami to bardzo interesujący temat. U wielu osób, szczególnie o ciemniejszym odcieniu skóry widoczne są cienie pod oczami. Cienie pod oczami, to nic innego jak prześwitujące przez cienką skórę naczynia żylne, które nadają skórze fioletowy odcień. Aby usunąć cienie pod oczami zalecamy pacjentkom wykonanie serii zabiegów mezoterapii igłowej, 4 zabiegi co 2-3 tygodnie.
Na rynku mamy dostępne produkty dedykowane do usuwanie cieni pod oczami. Mają one na celu odżywić skórę pod oczami, wzmocnić ją, pogrubić. Dzięki poprawie jakości skóry pod oczami cienie nie są tak bardzo widoczne.
Czy na cienie pod oczami powinnam wybrać mezoterapię igłową, czy wypełnienie?
Bardzo często pacjentki przychodzące do gabinetu medycyny estetycznej proszą o wypełnienie cieni pod oczami. Wydaje im się, że inwestując w wypełnienie cieni pod oczami, wypełnienie doliny łez uda im się uzyskać trwalszy efekt, niż wykonując mezoterapię igłową. Wypełniacz utrzymuje się przecież koło roku.
Nic bardziej mylnego, jeżeli zdecydujecie się Panie na wykonanie najpierw wypełnienia cieni pod oczami, bez mezoterapii igłowej wypełniacz będzie wam prześwitywał na niebiesko, będzie widoczny.
Dzieje się tak, ponieważ cienka skóra powiek dolnych nie została zregenerowana, pogrubiona metodą mezoterapii igłowej. Najpierw należy wykonać serię zabiegów mezoterapii igłowej do poprawy jakości skóry dolnej powieki, potem dopiero warto zainwestować w wypełnienie doliny łez.
Jak często powinno się wykonywać mezoterapię igłową?
Częstotliwość zabiegów zależy od rodzaju preparatu wykorzystanego do zabiegu. Rzadsze preparaty, o delikatnym składzie możemy podawać co tydzień, lub co dwa tygodnie. Biostymulanty, czy też preparaty zawierające duże stężenia kwasu hialuronowego podajemy co 3-4 tygodnie. Zawsze jednak należy wykonać serię zabiegów: min. 4 powtórzenia, aby uzyskać efekt estetyczny. Serie zabiegowe powtarzamy co 6 miesięcy.
Czego nie wolno robić po mezoterapii igłowej?
Po zabiegu mezoterapii igłowej nie należy nakładać makijażu (przynajmniej do następnego dnia), aby nie zakazić skóry. Wieczorem należy skórę zdezynfekować płynem do dezynfekcji, a następnie nałożyć krem gojący, pozabiegowy. Przez 7 dni po zabiegu proszę nie korzystać z sauny, basenu, unikać słońca. Przy ekspozycji na słońce należy stosować filtr 50Plus.
Kiedy mogę wrócić do pracy po zabiegu mezoterapii igłowej?
Pacjentki często pytają, czy po zabiegu mezoterapii igłowej mogą na drugi dzień iść do pracy. Generalnie tak, jeżeli zabieg wykonuje doświadczony lekarz, nie zostawi on siniaków i śladów po ukłuciach (dobierze właściwy preparat i igłę do rodzaju skóry pacjentki).
Niekiedy, przy stosowaniu bardzo gęstych produktów kwasu hialuronowego skóra może być nieco obrzęknięta na drugi dzień, ale zwykle obrzęk ustępuje po 24 godzinach.
Jakie są skutki uboczne mezoterapii igłowej?
Mezoterapia igłowa polega na nakłuciach skóry cieniutką igłą. Niekiedy, po zabiegu mezoterapii igłowej na skórze mogą się pojawić siniaki. Częstym następstwem mezoterapii igłowej są widoczne na skórze grudki, depozyty podanego preparatu. Grudki te mogą zniknąć w ciągu 2-3 godzin, lub utrzymywać się kilka dni. Zależy to od gęstości podanego produktu i jego składu. W rzadkich przypadkach, jeżeli pacjent jest uczulony na składnik preparatu na skórze może się pojawić pokrzywka, zaczerwienienie, lub obrzęk skóry.
Jakie są przeciwskazania do mezoterapii igłowej?
Mezoterapia igłowa nie może być wykonywana w ciąży i w trakcie karmienia piersią. Nie wykonujemy mezoterapii igłowej, w przypadku stanów zapalnych skóry (opryszczki, trądziku). Zabiegu nie wykonujemy u pacjentów onkologicznych, w przypadku alergii na składniki preparatów do mezoterapii.
Co jest lepsze mezoterapia igłowa, czy osocze bogatopłytkowe?
Nie istnieje uniwersalna odpowiedź na to pytanie, efekty zabiegów zależą od stanu zdrowia pacjentki, jej wieku, oczekiwań. Mezoterapia igłowa ma stały określony przez producenta skład, więc jest powtarzalna. Odżywia i nawilża skórę, powodując natychmiastową poprawę jej jakości.
Osocze bogatopłytkowe jest zabiegiem mającym na celu stymulację skóry, pobudzenie naturalnych procesów regeneracji skóry. Na efekty osocza bogatopłytkowego musimy poczekać około 2-3 tygodni od zabiegu. Osocze bogatopłytkowe wykonujemy głównie u pacjentek zdrowych, raczej młodych, niż starszych, u nich ten zabieg przynosi spektakularne efekty.
W mojej ocenie mezoterapia igłowa jest skuteczniejsza u osób starszych, z większym fotouszkodzeniem skóry, które nie są w stanie już tak szybko się regenerować, laboratoryjne przygotowane produkty dają im lepsze efekty.
Zadzwoń : 785 170 871
Cennik
Mezo: okolica oczu
500 zł
Mezo: skóra głowy
500 zł
Mezo: skóra twarz
650 zł
Mezo: twarz, szyja
1000 zł
Mezo: twarz, szyja, dekolt
1400 zł
Mezo: CytoCare, 3 ml
500 zł
Jalupro Classic, 3 ml
500 zł
Eye Bag Solution, 3 ml
650 zł
Linerase Hydro, 3 ml
750 zł
Mezo: Sunecos 200, 3 ml
850 zł
Teosyal Redenisty I, 1 ml
850 zł
Mezo: Nucleofil 1,5 ml
1000 zł
Jalupro HMW 2,5 ml
1000 zł
Sunecos 1200, 5 ml
1200 zł
Mezo: Profhilo, 2 ml
1200 zł
Mezo: Linerase, 5 ml
1200 zł
Teosyal Redensity I, 3 ml
1400 zł
Nie czekaj i umów konsultację!
Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.
MediWell Beauty
ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe
Rejestracja
+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl
Godziny pracy
pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00
MediWell Beauty
ul. Kamionkowska 41/3, 03-812 Warszawa